Emlak danışmanlarının sosyal medyada kaçınması gereken hatalar!

  • 1

Gündelik hayatın bir parçası haline gelen kullanıcıların yoğun olarak vakit geçirdiği sosyal medya, gayrimenkul danışmanları için de pazarlama aracı. Bu pazarlama aracını etkin bir şekilde kullanan danışmanların kazançları kuşkusuz artıyor. Ancak sosyal medya kanallarınızı profesyonel biri yönetmiyorsa kimi zaman bu konuda kimi zaman yanlış kararlar alıyor olabilirsiniz.

Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve daha birçok sosyal medya sitesi var. Her biri üzerinde bir sayfa veya hesap sahibi olmak yeterli değil. Gayrimenkul danışmanlarının, aktif ve tutarlı paylaşımlarla marka imajını güçlendirmesi gerekiyor.

İşte gayrimenkul danışmanları için sosyal medya hataları ve bu hataları önlemenin yolları…

Sosyal medya hesaplarına firma iletişim bilgilerini eklememek

Potansiyel müşterilerinizin işini biraz daha kolaylaştırmak ister misiniz? Firmanızın ismini sosyal medya hesabınıza yazdınız ancak iletişim bilgileri yok. Müşterileriniz sizi isminizi arama motorlarında aratarak bulabilirler eğer tercih ederlerse! Sosyal medya hesaplarınızda müşterilerinize hemen ulaşılabilir olmanız gerekir. Aynı zamanda sorulan soruları cevaplamanız da güvenilirliğinizi artıracaktır.

Mesajlara yanıt vermemek

Her zaman yorumlara ve mesajlara yanıt vermeye çalışın, olumsuz yorumları da yanıtsız bırakmayın. Olumsuz bir yoruma verilen olumlu cevap hiç cevap vermemekten daha iyi bir etki bırakacaktır. Müşterileriniz verdiğiniz yanıtlarla önemsendiklerini hissedecektir. Bu da sizi tercih etmeleri için önemli bir neden. Paylaştığınız ilan fotoğraflarına bazı negatif yorumlar da gelebilir, bu gibi durumlarda krizi doğru yönetmeli ve olumlu bir etkileşim gerçekleştirmelisiniz.

Mesaj isteklerini her zaman kontrol etmelisiniz. Eğer bir kullanıcı size mesaj gönderiyor ancak sizi takip etmiyorsa, doğrudan bir bildirim almazsınız. Böyle bir durumda mesaj bölümünde bir istek görürsünüz. Bu isteklere daima yanıt verin, çünkü bildirim gelmediği zaman unutmak daha kolay olabilir.

Aktif olmamak ya da fazla aktif olmak

Takipçileriniz uzun süre paylaşım yapmayan bir adresi takip etmek istemez. Sürekli paylaşım yapmak ise bir süre sonra rahatsız edici ve sıkıcı olabilir. Gerçekten nitelikli olduğunu düşündüğünüz paylaşımları günde bir kere yapabilir, Instagram, facebook hikâye özelliklerini daha sık kullanabilirsiniz.

Örneğin, Instagram’da satılık ev ya da kiralık ev fotoğrafları ya da ev satın almak ya da kiralamak isteyen kişilere faydalı bilgilerin verildiği infografikler paylaşabilirsiniz. Twitter makaleleri paylaşmak ve sohbetlere katılmak için harika bir kaynaktır. Pinterest ise birçok insanın görsel açıdan ilham aldığı yerdir. Twitter sayfanızda uzman olduğunuz bölgenin emlak fiyatlarıyla ilgili yorumlarınızı paylaşabilir; Pinterest’te ise “Hangi evde yaşamak isterdiniz?” gibi bir başlıkla satılık daire ilanlarınızın fotoğraflarını yoruma açabilirsiniz.

Facebook’ta kısa bir yazınızı paylaşabilir veya daha dikkat çekici kanal yönetimi için satılık ve kiralık dairelerinizle ilgili videoları yayınlayabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Listeleri Karşılaştır

Karşılaştırmak